Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 28.12.2011 15:32:57 

Yorkšírský Teriér - Maggie

Zásadní rozhodnutí

 

    Pořídit si jorkšírského teriéra je obrovský závazek. Znamená to přijmout zodpovědnost vyplývající ze skutečnosti, že vlastníte psa, i když jde o tak malé zvíře jako jorkšírský teriér. O psa musí být ve všem postaráno. Psi potřebují pozornost, nemluvě o žrádle, vodě, venčení, lékařské péči atd. Přestože jorkšír není tak náročný na pohyb venku jako je třeba zlatý retrívr, bude se těšit z každodenních procházek a častého venčení na vykonání potřeby. Ačkoli jorki může být o trochu menší než kočka, potřebuje vaší péči mnohem víc než ona, která se o sebe většinou raději stará sama.

    Jorkšír ,,rozkvétá" úměrně času strávenému s ,, jeho lidmi. Neexistuje plemeno, které by bylo na své lidské rodině tak závislé jako jorkšírský teriér. Závazek pečovat o tak štědré, milující zvíře se blíží přijetí zodpovědnosti za dítě. Přestože jorki nevyroste a neodejde z domova v sedmnácti, bude vás brát jako rodiče, bude závislý na vašem krmení, ochraně a lásce.

    Většina milovníků jorkšírských teriérů bere své miláčky jako společenské plemeno, a ne jako výstavní psy. Přestože jorkiové na výstavách vynikají a líbí se jim pozornost a pompa, již se jim tam dostává, většina z nich nikdy nedostane příležitost předvést se před rozhodčími a publikem. Ať už hledáte výstavního psa, nebo rodinného společníka, měli byste to vše vzít před osvojením pejska v úvahu.

 

image

TOPlist